zaterdag 31 juli 2010
Klimaatprof dacht aan zelfmoord
Geplaatst op: zondag 7 februari 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Wetenschap
Bron: The Sunday Times

Professor Phil Jones, die nog maar kort geleden in het centrum van de aandacht stond om een zaak die 'climategate' is gaan heten, dacht eraan zelfmoord te plegen, dat zegt hij vandaag in The Sunday Times
De krant maakt daarbij een verwijzing naar dr. David Kelly, de wetenschapsman die zichzelf het leven benam nadat hij werd gezien als de bron van het BBC-nieuws die de Britse overheid beschuldigde gegevens over Irak te hebben opgesekst ('sexed up') om tot invasie van dat land over te gaan.
Jones (57) is directeur van het wetenschapsinstituut (University of East Anglia) waarvan eind 2009 100-den emails werden gehackt en waaruit kon worden opgemaakt dat in zijn instelling met strafe hand naar wetenschappelijke consensus werd gestreeft inzake de opwarming van de aarde.
Jones vertelt nu hoe hij volstrekt onvoorbereid in een publicitaire orkaan belandde. Zijn gezondheid kreeg een fikse dreun en hij viel drastisch af. Doodsbedreigingen arriveren sinds het emailschandaal met regelmaat aan zijn adres. 
Jones is nu een wrak, is uit zijn functie teruggetreden en wacht de uitkomsten van een onderzoek af.

Bron: The Sunday Times




Bookmark and Share

Reacties (7)
Complete samenlevingen belazeren, hele economieën uithollen, het leven van honderden miljoenen drastisch veranderen, ongerustheid alom en valse mogelijkheden tot sussen suggereren door te doen alsof we iets kunnen doen aan klimaatveranderingen: het is ook nogal wat waar hij (deels) verantwoordelijk voor is.
Het enige positieve punt dat uit al die fraude en leugens voort is gekomen is dat de menselijke creativiteit weer een impuls heeft gekregen om te onderzoeken hoe we alternatieve energiebronnen kunnen ontwikkelen voor tijden als de fossiele brandstoffen op zijn. We zijn tenslotte sinds twee of drie jaar het punt voorbij waarop de olievoorraden sneller gebruikt worden dan dat ze aangemaakt kunnen worden door Moedertje Aarde.
Dit is iets dat juist weer absoluut niét ontkend kan worden! Massaal terug naar de Middeleeuwen lijkt me ook niets, ook niet voor anderen.

Maar deze meneer: soms straft God duidelijk en efficiënt. Hij krijgt wél de gelegenheid iets te doen dat, gebaseerd op eerlijkheid, de mensheid wél iets oplevert. Uiteindelijk leeft hij nog, heeft hij een groot netwerk opgebouwd, heeft hij veel kennis opgedaan, en is hij nu in de gelegenheid iets daadwerkelijks te gaan betekenen.
Geplaatst op: zondag 7 februari 2010 | Door: Hans Langbroek ()

Wat een lariekoek Hans, Een zwaluw maakt nog geen zomer, en een foutje betekend niet dat het hele klimaatverhaal onzin is.
Geplaatst op: zondag 7 februari 2010 | Door: JS

Arme man.
Zo naar behandeld door iedereen.

Blijkbaar is het nu eenmaal leuker om anderen onterecht aan de schandpaal te nagelen dan dat je zelf terecht ter verantwoording wordt geroepen.
Hypocriete huilebalk...

Voor alle schade die hij de samenleving heeft berokkend zou men hem gewoon 10 jaar op moeten sluiten.
Geplaatst op: zondag 7 februari 2010 | Door: Theo

JS,

Ja het hele klimaatverhaal is onzin, flauwekul en bangmakerij door een zelfgeschapen industrie.
Geld, macht, aanzien spelen de hoofdrol.
Bij elkaar verzonnen en gelogen semi-wetenschappelijke flauwekul over de invloed van de mens op het klimaat.
Onze wereld is miljarden jaren oud, alles veranderd continue in cycli van vele eeuwen. Vele ijstijden en warme periodes hebben zich opgevolgd. Vulkanen boven en onder de zeespiegel stoten per jaar meer uit dan de mens in zijn totale bestaan kan.
Maar is dit klimaatdenken niet het nieuwe communisme of socialisme? Ook tegen alle feiten, objectieve criteria en logica van het menselijk handelen in, een mensbeeld "denken" En er naar handelen?
Ik, of feiten zullen je geloof hierin niet kunnen veranderen. Want je gelooft.
Geplaatst op: zondag 7 februari 2010 | Door: Robbert L.

Hoe dan ook: alles wordt duurder. Ook lucht, aarde, en water. Wie God erbij haalt is een slapjanus. EVENALS HET NOEMEN VAN 10 JAAR OPSLUITING. Ontzettende bluffers. Kleine huilers op zolderkamertjes.
Geplaatst op: zondag 7 februari 2010 | Door: Klinker ()

Laten we deze man niet te humanistisch aanpakken maar hem gewoon vergeven. Hopelijk heeft hij er van geleerd.
Geplaatst op: maandag 8 februari 2010 | Door: Frederik Blom ()

Ik krijg steeds meer de overtuiging dat nu de zon het onverwacht rustig aan doet alles anders gaat lopen dan de heren van het i.p.c.c. in hun angstaanjagende rapporten de wereld wilde doen geloven. Natuurlijk speelt co2 een rol in ons broeikas effect , alleen niet in de mate die lang opgedrongen werd door de heren en klakkeloos door de meeste pers. Het zal mij niet verbazen wanneer de zon een groter factor zal blijken als voorheen werd gedacht ( niet door alle wetenschappers ). Ik kan mij er niet aan ontrekken dat wat mij betreft het hele opwarmings verhaal straks vooral een natuurlijke variatie zal blijken en ik mijn vertrouwen in de wetenschap behoorlijk kwijt ben vooral als men met voorspellingen op de proppen komt., Gr , P. v. Herwijnen, Kerkdriel.
Geplaatst op: zondag 14 februari 2010 | Door: Peter van Herwijnen , Kerkdriel.



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Voeg water toe en je krijgt, ja echt, meer smaak
Aan water zit smaak noch geur, het geeft geen boost en het verdunt. Dat weet iedereen. Maar Harold [...]

Vrouwen zijn nog steeds ondervertegenwoordigd in geneesmiddelenonderzoek
Er wordt veel verwacht van de ‘gepersonaliseerde geneeskunde’, waarbij de behandeling wordt afgestemd op de [...]

Eindelijk bewezen: Dagdromen is nuttig!
Wat is er heerlijker dan dagdromen? Tijdens een saaie vergadering naar buiten kijken, ... verstand op nul, blik op [...]
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverterenRSS FeedPDAIPhone
A   A   A
Laatste wijziging: Sat, 31 Jul 2010 13:32:27 +0200 (Sat, 31 Jul 2010 11:32:27 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 31 Jul 2010 13:32:27 +0200 (Sat, 31 Jul 2010 11:32:27 GMT) 
Procestijd pagina: 0.431 sec.