Bom bij Gare du Nord in Parijs ontmanteld, treinverkeer hervat

Samenleving
door anp
vrijdag, 07 maart 2025 om 15:56
anp070325173 1

PARIJS (ANP/AFP) - De bom uit de Tweede Wereldoorlog die bij nachtelijke werkzaamheden ten noorden van het Parijse station Gare du Nord werd gevonden, is onschadelijk gemaakt. Het treinverkeer wordt vanaf 18.00 uur langzaam hervat. Spoorbedrijf Eurostar hervat de ritten zaterdag.

De ontmantelingsoperatie is eindelijk voorbij en is goed verlopen, zei de Franse minister van Transport Philippe Tabarot. De bom bevatte volgens de minister "200 kilo aan explosieven".

De bom werd volgens spoorbedrijf SNCF tussen de rails aangetroffen in de gemeente Saint-Denis. Het treinverkeer van en naar het drukste station van Frankrijk werd stilgelegd.

Op Gare du Nord komen zo'n 300 miljoen reizigers per jaar. Het station bedient ook veel hogesnelheidstreinen uit België, Duitsland, Engeland en Nederland, zoals de Eurostar. De onderneming laat weten zaterdag een extra treindienst van en naar Londen toe te voegen.