Koerden erkennen nieuwe Syrische regering niet

Samenleving
door anp
zondag, 30 maart 2025 om 15:14
anp300325106 1

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Koerdische autoriteiten in het noordwesten van Syrië erkennen de nieuwe overgangsregering van president Ahmed al-Sharaa niet. Dat hebben ze zondag bekendgemaakt, een dag nadat Al-Sharaa zijn regering presenteerde.

Volgens de Koerden doet de regering geen recht aan de "diversiteit en pluraliteit" van de Syrische bevolking en kan ze daarom geen behoorlijk bestuur uitoefenen. De Koerdische autoriteiten voelen zich daarom niet gebonden aan de beslissingen van de nieuwe regering.

De regering telt 23 bestuurders, onder wie één Koerd. Die is echter niet afkomstig uit het door de Koerdische autoriteiten bestuurde deel van het land. Koerden vormen de grootste etnische minderheid in Syrië.

Enkele weken geleden sloten de Koerdische autoriteiten en Al-Sharaa nog een akkoord over samenwerking.